Povídky jsou homosexuálně zaměřené. Pokud máte s tímto tématem problém, urychleně stránky opusťte. Děkuji.

Přání? Připomínka? REKLAMA? TADY!!!!!!!!
!!Nově!! Undy má už i stránku na facebooku! TADY

Ne všechny chyby jsou na škodu II

4. prosince 2011 v 9:00 | Undertaker
No jo, milej blog.cz mi to tu nedá celý, tak jsem byla donucena to rozkouskovat... Totálně rozpižlat... Snad se to vejde do 4 částí xD
Tady je druhá!


Ranní probuzení nebylo moc příjemné. Už proto, že mě bolela hlava. Cítil jsem se, jako by mne porazil náklaďák a hlavou mi přejel povoz tažený koňmi… S povzdechem se zavrtám víc do peřin. Doufám, že se mi udělá buď líp, nebo rychle usnu.
Jenže mi bylo nachystáno další překvapení. A ani si nejsem jist, do jaké míry bylo příjemné.Když jsem otevřel oči, myslel jsem, že sním. Ovšem, když mne můj sen pohladil po tváři došlo mi, že je to krutá realita s překrásným zjevem.
"A-Adame?"
Úsměv na jeho dokonalých rtech. "Ahoj, Tommy."
"C-co…" "Tu dělám?" Přikývnu. "Říkal jsem ti, že přijdu. A nemůžu za to, že jsi spal až do půl druhé."
Vystřelím do sedu. "Kolik? Půl druhé?" Zaúpím jsem a chytím se za hlavu. Ten prudký pohyb mi neudělal dobře ani v nejmenším. Tupá bolest hlavy, nemluvě o nevolnosti. Adam se na mě starostlivě díval.


Zvedl se, aby se po několika minutách vrátil s hrnkem čerstvého čaje. Sedl si na kraj postele a podal mi ho, spolu s nějakou tabletkou.
"Nevypadáš moc dobře." Polknu prášek a jen zakroutím hlavou.
"Ani se tak necítím."

Vlastně se tak necítím vůbec. Už jen proto, že je mi muž mého života tak blízko a ani neví, jak je pro mne důležitý. Je mi mizerně, trápí mě to. Užírám se tím každou minutu. Každou vteřinou, kterou s ním strávím, se mi láme srdce. Má mě rád, tráví se mnou čas… přesto to není to, co bych chtěl. Vím, že mi nikdy nedá, po čem toužím. Že ho nikdy nezískám.


"Tommy… Co je s tebou? Jsi… nějak bledý."
Zvednu k němu pohled a jen cosi zabručím. Ovšem on to nechtěl nechat být. Vzal mě za ramena a naklonil se ke mně.
"Proboha, Tommy! Copak to nechápeš? Mám o tebe strach! Tím, že se neozýváš, nebereš telefony, neodpovídáš na zprávy… Bál jsem se o tebe! A když jsi nebyl doma… Děsil jsem se, jestli se ti něco nestalo, jestli jsi v pořádku."


Díval jsem se do jeho šedých očí. Tak tajemných… aspoň pro mě. Totálně uhrančivých.
Najednou mi byl tak blízko… Jako by mi přeplo v hlavě. Nemyslel jsem na to, co by se mohlo stát, neuvažoval jsem… Prostě… jsem to udělal.
Přitáhl jsem si ho za týl k sobě a nalepil se na jeho rty. Neuvažoval jsem. Chtěl jsem ho. Tolik jsem toužil po jeho polibcích, jeho jazyku ve svých ústech…


Odstrčil mě.
"Co to… Co to do tebe vjelo?"


Vymrštím ruku ke svým rtům. "Pane Bože… Adame já… promiň!"
Zakroutil hlavou, zvedal se k odchodu.


"Adame!"
Zakroutil hlavou a jen mi mizel z dohledu. Z očí mi stékaly slzy. Přehodil jsem nohy přes okraj postele, zvedl se a váhavým krokem šel do chodby. Chytil jsem se rámu dveří. Obouval se. Už měl obutou jednu botu.
"Adame… mrzí mě to. Promiň! Je mi to líto, já…"
"Mlč už!" Zarazím a schoulím se. Z očí mi stékají slzy. Narovnal se a díval se mi do tváře.


"Proč jsi to udělal? Co sis myslel?"
Polknu. Ale mlčím. Nevím, co mu na to říct.
A to, že ho miluju? To přes rty nikdy nepřenesu. Nedokážu to ze sebe dostat.
"Proč mlčíš? Mluv, Joe!"
Joe… nikdy mi neřekl mým druhým jménem. Vlastně jenom… když na mne byl naštvaný.


"Nemůžu."
"Proč ne?"
Zakroutím hlavou. "Protože… prostě nemůžu! Adame, pochop to!"
Jsem zoufalý. Nechci mu nic říct. Nechci, bojím se jeho reakce. Už tak je naštvaný, nechci ho vytočit ještě víc.


"Ne! Co přede mnou máš za tajemství? Kurva, vím, že tě něco žere, chci vědět, co to je!"
Křičel. Přes slzy jsem skoro neviděl.
"Fajn! Jak chceš!" Hystericky jsem se rozkřičel. "Miluju tě! Už několik měsíců kvůli tobě brečím do polštáře, mučí mě vědomí, že nikdy nebudeš můj!!" Zakroutím hlavou. Nedokážu na sobě snášet jeho pohled. Je to tak… nevím. Jiné.
"Běž pryč…" Pronesu mezi vzlyky, o dost tišeji. Udělal několik kroků ke mně. Ucouvnu.
"Běž, Adame… Máš vlastní život. Já do něj nepatřím."
"Ale patříš, Tommy. Jsi můj přítel."
Jen kroutím hlavou, až mi kolem ní poletují odbarvené vlasy.


"Běž za Saulim. Tak už jdi! Vypadni!" Ječím na něj. Zakroutil hlavou, znovu udělal krok ke mně. "Tak už běž! Nech mě bejt!"
Adamův pohled znejistěl a snad… zesmutněl.
"Tommy…"
"VYPADNI!" Vyjeknu. Natáhnu se, na komodě nahmatám malou krabičku a mrštím jí jeho směrem. Nemířil jsem na něj. Krabička, potažená modrým saténem se zlatým zdobením narazila do zdi kousek od Adama a otevřela se. Vysypaly se z ní nějaké mé drobné cennosti, co jsem posbíral po cestách.
V tu chvíli mi to bylo úplně jedno. Ale aspoň účel to splnilo. Za Adamem během vteřiny zaklaply dveře.


Po klapnutí dveří se pode mnou podlomila kolena, zhroutil jsem se k zemi. Zády jsem se opřel o bok komody. Přitáhl jsem si kolena až těsně k tělu, objal je pažemi a na kolena složil hlavu. Nechal jsem slzy stékat.
Právě jsem od sebe odehnal nejlepšího chlapa, jakého jsem poznal. Ale… Když odejdu, bude mu líp… Měl by zůstat se Saulim, s tím je mu nejlíp. Mě nepotřebuje. Přátel má dost, nejlepší oporu má v muži, kterého miluje. A který miluje jeho.
Já bych mu pouze překážel.


Uplakanýma očima si prohlédnu svou ložnici. Teprve po chvíli jsem svůj pohled stočil k oknu.
Možná by nebyla tak špatná… třeba Florida. Nebo bych mohl do Nevady… Nebo možná do Evropy. Peníze mám. Když prodám byt a některé věci, které nebudu potřebovat, mohl bych mít na cestu, nějaký malý byt… a v klidu bych vyžil kolik let… Bude pro mne těžké to tady opustit. Jenže… to bude to nejjednodušší.
Neměl bych od problémů utíkat, spíš se jim postavit čelem. Ovšem… to já nedokážu. Možná jsem na to moc slabý, ustrašený.


Můj vztah s Adamem by už nikdy nebyl, jako dřív. Po téhle hádce jsem o něj nejspíš přišel jako o přítele. Možná bychom se spolu bavili, ale ta důvěra by byla pryč. Nenávratně pryč. Nic by to mezi námi už nespravilo.
Víc se stáhnu do sebe a unaveně si povzdechnu.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama